DĚTSKÁ POLICIE

V pondělí 21.5.2018 se vybraní žáci rozdělení do dvou skupin stali policejními pomocníky. V doprovodu příslušníků městské policie a Policie ČR zastavovali u Štěrkoviště řidiče a kontrolovali doklady, platnost technické kontroly i dodržování pravidel silničního provozu. Pokud bylo vše v pořádku, odměnili řidiče drobným dárkem, při zjištění nedostatku byla udělena výstraha ve formě samolepky s citrónem. Tuto akci organizuje již léta město Otrokovice a žáci naší školy se jí pravidelně účastní. A kdo se stal „policistou“ tentokrát?

1. skupina: Sára Vodáková, Filip Horňás a Josef Pospíšil

2. skupina: Robin Mlčoch, Pavel Zpěvák, Jakub Sabák

Zapsala: Mgr. Zuzana Fojtíková

 

 

 

NÁVŠTĚVA "ARMY MUZEA"

Ve středu 16. 5. 2018 jsme vyrazili se žáky 4.-9. ročníku do „Army muzea“ v Babicích, kde jsme měli možnost zhlédnout výstavu dobových uniforem, zbraní, munice a různé vojenské techniky. Zajímavá a naučná exkurze byla zahájena promítnutím dokumentárního filmu s válečnou tématikou, odborný výklad pak obstaral majitel muzea pan Kaňovský, který nás areálem po celou dobu provázel a trpělivě odpovídal na všechny naše dotazy. Exkurze se setkala u žáků i pedagogů s velmi kladnou odezvou, a to nejen díky svému poutavému obsahu, ale rovněž díky vlídnému uvítání a sladkému pohoštění, které pro nás přichystala paní Kaňovská. Ještě jednou děkujeme…J

  Zapsal: Mgr. L. Žižlavský

 

 

 

REGIONÁLNÍ HRY SPECIÁLNÍCH OLYMPIÁD BRNO

     Ve čtvrtek 10. května 2018 proběhly v Brně na hřišti VUT Pod Palackého vrchem  Regionální hry speciální olympiády v atletice. Pro stovky mladých sportovců s mentálním postižením ze všech koutů České republiky byl studenty Managmentu sportu připravený krásný den plný závodění, kulturního vyžití a společného setkávání se.

     V atletických disciplínách jsme měly v Brně i naše želízka. Jmenovitě naši školu reprezentovali:

  • ze  III. třídy – Sára Vodáková, Jan Matulík, Tomáš bezděk, Vojta Linzer
  • ze  IV. třídy – Kryštof Potočný, Robin Mlčoch, Vanesa Soukupová, Aneta Krystýnová.

     Dopoledne probíhaly rozřazovací soutěže do kvalifikačních skupin a pak ještě jednou sportovci závodili ve své finálové skupině.  Všichni se do bojů o medaile zapojili s velkou odvahou a nasazením.  Často překonávali i své osobní rekordy.

 Únava z náročného dne byla nakonec vyvážena nejenom ziskem medailí a dárkových předmětů, ale i pocitem štěstí a obrovské radosti. Pro zajímavost – ceny předávali sportovcům reprezentanti hokejového týmu Komety Brno. Celkově jsme dovezli 7 medailí – 1 zlatou, 1 stříbrnou a 5 medailí bronzových.

     Všem sportovcům děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a těšíme se další sportovní klání, která jsou vždy pro všechny nezapomenutelným zážitkem.

 

Výsledky:

Kdo se o medaile zasloužil?

 

Aneta Krystýnová: 1. místo -  hod kriketovým míčkem

Kryštof Potočný: 2. místo – běh na 50m

                              3. místo – skok z místa

Vanesa Soukupová: 3. Místo -  běh na 50m

Robin Mlčoch: 3. místo – skok z místa

Sára Vodáková: 3. místo -   hod míčkem

Jenda Matulík: 3. místo – hod míčkem

Zapsala: Mgr. Kateřina Kotová

 

 

 

LOUTKOVÉ DIVADLO

Ve čtvrtek 26.4.2018 se vydali žáci IV. třídy se svými učitelkami do Napajedel. Tamní loutkový soubor Klubíčko hrál pohádku Adámek mezi broučky, což si nemohli nechat ujít. Po zhlédnutí poučného příběhu o neposedném chlapci, který se ve snu zmenšil do velikosti hmyzu, si žáci mohli prohlédnout zákulisí divadla. Velkým překvapením byla velikost loutek. Aktéři, které nádherně viděli i z poslední řady v hledišti, byli ve skutečnosti malincí jako panenky.

Zapsala: Mgr. Zuzana Fojtíková

 

 

 

PLANETA ZEMĚ 3000: BRAZÍLIE

Ve středu 7. února se žáci 2.stupně základní školy vypravili na unikátní vzdělávací projekt Planeta Země 3000, který přibližuje žákům a studentům křehkost života, krásu i problémy naší planety a život obyvatel nejrůznějších zemí. Zhlédli jsme devadesátiminutový program „Brazílie - vášnivé srdce Ameriky“.  Na společné cestě po vášnivém srdci Jižní Ameriky jsme prožili nejedno dobrodružství. Zažívali jsme  nelehkou cestu k indiánům od řeky Xingú. Vypravili jsme  se po stopách královny amazonských stojatých vod anakondy velké, zaposlouchali se do uklidňujících zvuků Amazonie.  Byli jsme svědky tajemných rituálů kultu candomblé, viděli dvě tváře Rio de Janeira a dověděli jsme se mnoho dalších zajímavostí z tamního pestrého života. Všem žákům se program líbil a už se těšíme na příští putování náchodského cestovatele Adama Lelka.

Zapsala: Mgr. Jana Macháňová

 

 

FLORBAL

Ve čtvrtek 18. 1. 2018 uspořádala naše škola v tělocvičně ZŠ TGM  v Otrokovicích tradiční regionální turnaj ve florbalu pro žáky základních a speciálních škol ze Zlína, UH. Hradiště a Otrokovic. Smyslem tohoto sportovního dopoledne bylo nejen setkání žáků a pedagogů z výše jmenovaných škol, ale zejména vzájemné poměření sil jednotlivých týmů. Po odehrání všech zápasů se nakonec jako první umístilo družstvo ZŠ Mostní Zlín, druhé místo obsadili hráči domácího týmu a na třetím místě skončilo družstvo ZŠ a MŠ Uherské Hradiště. Celý turnaj probíhal v duchu fair play a všichni zúčastnění hráči si zaslouží za svůj bojovný výkon a sportovní přístup ke hře ocenění a velkou pochvalu.

Zapsal:  Mgr. Libor Žižlavský