HALLOWEENSKÁ PARTY

V pátek 2. 11. se naše škola proměnila v kouzelné místo plné pohádkových a tajemných bytostí, dýní, čarování, soutěžení, smíchu a hudby. Konala se zde totiž velká halloweenská párty, na které si například naši žáci mohli vyzkoušet čarodějný hokej, kdy jim místo hokejky posloužilo létající koště nebo výlov duchů ze zakletého rybníku. Nechybělo ani zábavné tvoření papírových netopýrů a samozřejmě i napínavá soutěž o nejoriginálnější kostým! Pro čarodějnou porotu to byl vskutku nelehký úkol, protože letošní kostýmy byly opravdu extra vydařené! A po slavnostním předání všech diplomů a cen, byla celá párty ukončena bláznivým tancem na halloweenské diskotéce.

Naším cílem bylo BAVIT SE! :) A jak můžete vidět na fotografiích, rozhodně se tak stalo!

Zapsala: Mgr. Petra Machů

 

 

 

DRAKIÁDA

Týden od 22.10. do 26.10.2018 se nesl ve znamení draka. V hodinách PČ a VV vznikaly nejrůznější exempláře. Žáci malovali, stříhali, lepili a uvazovali mašličky. Materiál byl různý, papír, špejle, krepový papír, folie i těstoviny. Draci v podobě básniček, příběhů a písniček se objevili i v hodinách čtení, řečové a hudební výchovy. Vyvrcholením celé akce bylo samotné pouštění draků, ať už těch vyrobených nebo koupených. Protože to letos moc nefoukalo, tak se více „nalétali“ spíše žáci a učitelé.

Zapsala: Mgr. Zuzana Fojtíková

 

 

PROTIDROGOVÝ VLAK

Ve středu  24.10. jsme navštívili s nejstaršími žáky v rámci programu protidrogové prevence tzv. „Protidrogový vlak- REVOLUTION TRAIN“, jehož cílem bylo zapůsobit na všechny jeho návštěvníky a inspirovat je k pozitivním životním rozhodnutím. Žáci zde měli možnost projít reálným příběhem drogové závislosti, který jim byl promítán na plátnech v jednotlivých vagonech. Po každé filmové pasáži následovala realisticky ztvárněná a s drogami přímo související scéna, při níž probíhala zároveň i diskuse s moderátorem. Kombinace informací, smyslových vjemů a možnosti o problému diskutovat žákům určitě pomohla porozumět nelehkým a nezřídka mezním situacím, do nichž se uživatelé drog dostávají.

Díky vlastnímu zapojení, emotivním pasážím příběhu a interaktivnímu přístupu program žáky velmi zaujal a dal jim podnět k zamyšlení se nad nebezpečím zneužívání legálních i nelegálních drog. Nabídku k návštěvě Protidrogového vlaku určitě rádi využijeme i v dalších letech.

 

Zapsal: L.Žižlavský

 

 

 

 

KONCERT V NAPAJEDLÍCH

Den před státním svátkem jsme si zpestřili vyučování návštěvou koncertu v Napajedlích, na který jsme obdrželi pozvání od ZUŠ R. Firkušného. Konal se zde tradiční koncert táborového orchestru, který tvoří nejen žáci (mladí hudebníci ZUŠ), ale i jejich nadšení pedagogové. Tentokrát jsme měli možnost slyšet krásné skladby z období středověku. Zazněly melodie filmové, populární i pohádkové – např. Greensleeves, Když vzlétnu já, Mezi horami, Noc na Karlštejně, Over The Hills, Piráti z Karibiku, Zbláznilo se páže a Scarborough.

Všichni jsme z koncertu odcházeli příjemně naladěni a myslím si, že v nás koncert zanechal i hezký umělecký prožitek.

A že se nám koncert líbil, se přesvědčte s fotografií sami.

Zapsala: Mgr. Kateřina Kotová

 

 

MĚŘENÍ ZDRAVÉ SPOLEČNOSTI

Ve čtvrtek 6.9.2018 se 18 žáků naší školy zúčastnilo měření v rámci projektu Zdravé společenství.

Měření bylo ukončeno v úterý 25.9.2018. Žáci, kteří splnili všechny podmínky projektu (nošení speciálních hodinek - movband a vyplnění formuláře – denní režim), získali drobnou odměnu.

Podrobnosti o měření najdete na webových stránkách školy www.zvsotr.cz v oddílu projekty.

 

 

 

T-MOBILE BĚH  

   Ve středu 20. června se již podruhé naše škola zapojila do školního olympijského běhu a připojila se tak k řadě škol, které podpořily Českou olympijskou nadaci. Snažíme se o to, abychom žáky podporovali nejenom ve sportování, ale také je vedli k různorodým pohybovým a sportovním aktivitám. Proto škola neváhala a do projektu se opět s nadšením zapojila. Na atletický ovál vyběhlo celkem 43 žáků. Všichni předvedli moc pěkné výkony, často překonávali sami sebe.  Závody byly vedeny v duchu olympijského hesla "Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“.  Běžci za odměnu získali od hlavních sponzorů T-Mobile a Koh-i-noor  medaile, diplomy a drobné dárky na památku. Dnešní den jsme si opravdu užili!

Zapsala: Mgr. Kateřina Kotová

 

 

 

POJĎME SPOLU ZA FOTBALEM                

Ve čtvrtek 7. června jsme se v Praze měli možnost zúčastnit krásné sportovní akce “Pojďme spolu za fotbalem“, kterou pro děti s mentálním handicapem zorganizovala Fotbalová asociace České republiky a ČHSO ve spolupráci s celoevropským patronem této aktivity – společností MetLife.

Celé dopoledne bylo ve znamení společných sportovních aktivit, při kterých sportovce doprovázeli a podporovali zaměstnanci firmy MetLife. Součástí byla krátká rozcvička a cvičení na jednotlivých stanovištích zaměřující se na rozvoj rychlosti, obratnosti, koordinace a vytrvalosti (např. hod míčem do branky s cílem trefit zavěšené kuželky, skoky v pytlích, běh s padákem, střelba do brány po slalomu mezi kužely, hod kruhů na cíl aj.).  Závěrem  na  sportovce čekalo společné fotbalové utkání, kdy týmy tvořily nejenom mladí sportovci, ale i pořadatelé a podporovatelé akce. Zápas v dětech zanechal obrovské zážitky a radost ze sportování. Ti, kteří nehráli, zapáleně fandili svým kamarádům. Na hřišti si mladí fotbalisté hru náležitě užívali. Spokojené a nadšené tváře malých sportovců na konci dopoledne mluvily za vše…

                Pak následoval závěrečný ceremoniál, při kterém děti získaly od pořadatelů krásné dárky a společný oběd. Výlet do Prahy byl završen okouzlující vyjížďkou minibusem po  historických krásách Prahy. Všichni jsme si výlet do našeho hlavního města moc užili a panu Bělůnkovi  a jeho spolupracovníkům děkujeme , že jsme mohli být součástí této akce, na kterou budeme dlouho vzpomínat. V tento den nešlo nikomu o vítězství, ale o to, aby žáci postupně získávali nejen motivaci sportovat, ale také si vytvářeli kladný vztah ke sportu, pohybu a k fotbalu zvlášť.

     V letošním školním roce naši školu na akci zastupovali žáci: Karolína Vyoralová, Michal Novotka, Jakub Sabák a Lukáš Sabák.

Zapsala: Mgr. Kateřina Kotová

 

 

OVOCENTRUM V+V

7.6.2018 se v naší škole uskutečnil doprovodný program, který pro naše žáky uspořádalo OVOCENTRUM V+V, s.r.o. v rámci školního projektu “Ovoce a zelenina do škol.“

Děti mohly vyzkoušet různé druhy ovoce ( např. meruňky, kiwi, aj.) Byly pro ně nachystané také soutěže s drobnými odměnami. Děti si mohly zasoutěžit s maskotem v podobě velkého jablka či jahody. Celá akce se všem moc líbila.

Zapsala: Bc. Lucie Orsavová

 

 

VERNISÁŽ

Ve čtvrtek 4. 6. 2018 v 15:00 hodin proběhla vernisáž výstavy výtvarných prací „Čtvero ročních období aneb náš školní rok“, která se koná u příležitosti 65. výročí založení naší školy. Vernisáž zpestřily svým vystoupením žákyně naší školy ukázkou muzikoterapie.

Výstava je ke zhlédnutí v budově MÚ Otrokovice do 28. 6. 2018.

Zapsala Bc. Dana Huslíková

 

 

 

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ     

V úterý 5. června se žáci školy opět vypravili na dopravní hřiště v Otrokovicích, aby si zde nejenom vyzkoušeli, ale i zdokonalili své „řidičské dovednosti“ a znalosti základních pravidel silničního provozu. Opět na nás čekalo úžasné hřiště plné značek, kruhového objezdu, železničního přejezdu, semaforů, odboček a přechodů. Počasí nám přálo a tak jsme plni elánu a sil, mohli nasadit na hlavy přilby, vybrat ten správný dopravní prostředek (čtyřkolku, kolo, šlapací motokáru, koloběžku) a vyjet na hřiště. Pravda, objevily se nějaké dopravní přestupky, ale s nimi se jaksi počítalo. Doufám, že si z nich vzali naši budoucí řidiči a řidičky alespoň malé ponaučení, které přispěje k jejich bezpečnějšímu pohybu na pozemních komunikacích. Škoda jen, že ten čas tak rychle utekl a my se museli vrátit plni nových dojmů do školy. Na dopravním hřišti jsme strávili velmi příjemné dopoledne.

Zapsala: Mgr. Kateřina Kotová

 

 

FLORBAL

Ve středu 30. května se netradičně na půdě Sokolovny v Prštném ve Zlíně konal již 7. ročník turnaje speciálních škol ve florbalu. Pozvání na turnaj jsme získali ze ZŠ Zlín, Středová, která každoročně turnaj organizuje.

   Tentokrát se proti sobě postavily celkově 3 týmy, které hrály kombinací „všichni proti všem“. 

Týmy tvořili sportovci ze ZŠ Lazy, Zlín, ZŠ Středová, Zlín a naše mužstvo. K vidění byly opravdu krásné herní kombinace, mnohdy zakončené excelentní brankou. Pro naše mužstvo byl turnaj velkou zkušeností. Jádro týmu totiž tvořili naši nejmladší žáci. Jmenovitě Jan Matulík, Sára Vodáková a Tomáš Bezděk. Tyto sportovce doplnili Aneta Krystýnová, Lukáš Gaja a Marek Bělíček. Naši bojovali s velkou chutí a odhodláním, ale na starší a zkušenější týmy jsme herně ještě nestačili. Výsledkem zápolení bylo tedy ohromné třetí místo, které našim mladým nadějím udělalo velkou radost. Žáci obdrželi zlatý pohár, krásný diplom a drobné dárky. Tomáš Bezděk byl dokonce vyhlášen za nejlepšího brankaře turnaje.

 

Všem zúčastněným děkuji za reprezentaci školy v duchu fair play a krásné sportovní chování.

Zapsala: Mgr. Kateřina Kotová

 

 

KRAJSKÉ ZÁVODY ATLETICKÉHO ČTYŘBOJE ŽÁKŮ

V úterý 29. května jsme se zúčastnili v Bystřici pod Hostýnem krajského kola atletického čtyřboje. Závodili zde nejlepší sportovci škol z okresů Zlín, Kroměříž, Uherské Hradiště a Vsetína.

Okres Zlín reprezentovali i dva naši atleti – Alexandr Kopiš ze 6. ročníku a Pavel Vávra z 8. ročníku.

V těžké konkurenci závodníků jsme už do národního finále, které se uskuteční v Karlových Varech nepostoupili. Oba chlapci si ale určitě odváží zkušenosti, které využijí  při dalších atletických závodech.

Zapsala Mgr. Jana Macháňová

 

 

 

 

REGIONÁLNÍ TURNAJ V KOPANÉ

Na hřišti ZŠ TGM Otrokovice se v pátek 25.5.2018 uskutečnil pod záštitou Českého hnutí speciálních olympiád již 8. ročník regionálního turnaje v kopané mezi žáky základních škol, vzdělávajících žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, a to ze Zlína, UH. Hradiště a Otrokovic. Všechna utkání se hrála opět s velkým zápalem a zaujetím. Příjemným překvapením letošního turnaje byl pro všechny omlazený celek z Uherského Hradiště, který prošel turnajem bez porážky a skončil po zásluze na první příčce. Druhé místo obsadilo družstvo ze Zlína a jako třetí skončilo domácí družstvo z Otrokovic, které se po vyrovnaných bojích nakonec žádného vítězství nedočkalo, za svůj bojovný výkon ale určitě zaslouží pochvalu a před zraky diváků z řad svých spolužáků si určitě neudělalo žádnou ostudu. Závěrem bychom chtěli poděkovat panu Davidu Bělůnkovi z ČHSO, který celou akci personálně i materiálně zaštítil a pro všechna mužstva zajistil poháry, medaile a řadu zajímavých odměn.

Zapsal: Mgr. Libor Žižlavský

 

 

DEN MATEK

Letošní Svátek matek jsme oslavili nejprve návštěvou Charity sv. Anežky v Otrokovicích v pondělí 14. 5. 2018.  Žáci zde babičkám předvedli svoje pásmo, které nacvičili se svými učiteli na besídku ke Dni matek. Pásmo básní, písní a tanečků se moc líbilo a žáci byli odměněni velkým potleskem a sladkou odměnou. I naši žáci si pro babičky připravili přáníčka, která jim na závěr předali. Vystoupení jsme ukončili společným fotem.

Za týden nás čekala besídka pro rodiče, která proběhla v úterý 22. 5. 2018 v tělocvičně naší školy. Sešlo se mnoho maminek, tatínků a také prarodičů, kteří s napětím očekávali vystoupení svých dětí. Všechna vystoupení byla poutavá a zajímavá a rozzářila úsměvy všech přítomných.

Zapsala: BC. Dana Huslíková

 

 

ŠKOLNÍ A OKRESNÍ KOLO ATLETICKÉHO ČTYŘBOJE ŽÁKŮ

V pátek 4. května se konalo školní kolo atletického čtyřboje. Závodilo se  v disciplinách: v běhu na 60m, v hodu kriket. míčkem, ve skoku dalekém,   v běhu na 800m dívky a v běhu na 1500m hoši.

Nejlepší atleti pak postoupili do okresního kola, které letos pořádala naše škola.

11. května k nám přijeli nejlepší sportovci a vítězové školních kol ze ZŠ Zlín, Mostní, z DD a ZŠ Vizovice a z DD, ZŠ a PrŠ Valašské Klobouky-Smolina.

Naši školu reprezentovali: Alexandr Kopiš ze 6. ročníku, Lukáš Sabák a Terka Lišková ze 7. ročníku, Pavel Vávra z 8. ročníku.

Sportovní akcí žila celá škola. Kdo nezávodil, přišel na hřiště a fandil. Vytvořil tak závodníkům správnou závodní kulisu.

Svou podporou dokázali diváci povzbudit naše atlety k lepším výkonům a k zlepšení jejich osobních rekordů.

Na stupních vítězů jsme pak stáli hned několikrát.

V soutěži jednotlivců obsadil Alexandr Kopiš 2. místo a Pavel Vávra 3. místo. Oba chlapci postupují do krajského kola, které se uskuteční 29. 5. v Bystřici pod Hostýnem. V soutěži družstev se chlapci umístili na 1. místě a dívky obsadily 3. místo.

V celkovém pořadí škol jsme obsadili krásné druhé místo.

Po oba den nám přálo počasí. Závody jsme si užívali a navzájem si fandili. Věřím, že to byl jeden z mnoha krásných dnů na které budeme vzpomínat.

Napsala: Mgr. Jana Macháňová

 

 

 

DĚTSKÁ POLICIE

V pondělí 21.5.2018 se vybraní žáci rozdělení do dvou skupin stali policejními pomocníky. V doprovodu příslušníků městské policie a Policie ČR zastavovali u Štěrkoviště řidiče a kontrolovali doklady, platnost technické kontroly i dodržování pravidel silničního provozu. Pokud bylo vše v pořádku, odměnili řidiče drobným dárkem, při zjištění nedostatku byla udělena výstraha ve formě samolepky s citrónem. Tuto akci organizuje již léta město Otrokovice a žáci naší školy se jí pravidelně účastní. A kdo se stal „policistou“ tentokrát?

1. skupina: Sára Vodáková, Filip Horňás a Josef Pospíšil

2. skupina: Robin Mlčoch, Pavel Zpěvák, Jakub Sabák

Zapsala: Mgr. Zuzana Fojtíková

 

 

 

NÁVŠTĚVA "ARMY MUZEA"

Ve středu 16. 5. 2018 jsme vyrazili se žáky 4.-9. ročníku do „Army muzea“ v Babicích, kde jsme měli možnost zhlédnout výstavu dobových uniforem, zbraní, munice a různé vojenské techniky. Zajímavá a naučná exkurze byla zahájena promítnutím dokumentárního filmu s válečnou tématikou, odborný výklad pak obstaral majitel muzea pan Kaňovský, který nás areálem po celou dobu provázel a trpělivě odpovídal na všechny naše dotazy. Exkurze se setkala u žáků i pedagogů s velmi kladnou odezvou, a to nejen díky svému poutavému obsahu, ale rovněž díky vlídnému uvítání a sladkému pohoštění, které pro nás přichystala paní Kaňovská. Ještě jednou děkujeme…J

  Zapsal: Mgr. L. Žižlavský

 

 

 

REGIONÁLNÍ HRY SPECIÁLNÍCH OLYMPIÁD BRNO

     Ve čtvrtek 10. května 2018 proběhly v Brně na hřišti VUT Pod Palackého vrchem  Regionální hry speciální olympiády v atletice. Pro stovky mladých sportovců s mentálním postižením ze všech koutů České republiky byl studenty Managmentu sportu připravený krásný den plný závodění, kulturního vyžití a společného setkávání se.

     V atletických disciplínách jsme měly v Brně i naše želízka. Jmenovitě naši školu reprezentovali:

  • ze  III. třídy – Sára Vodáková, Jan Matulík, Tomáš bezděk, Vojta Linzer
  • ze  IV. třídy – Kryštof Potočný, Robin Mlčoch, Vanesa Soukupová, Aneta Krystýnová.

     Dopoledne probíhaly rozřazovací soutěže do kvalifikačních skupin a pak ještě jednou sportovci závodili ve své finálové skupině.  Všichni se do bojů o medaile zapojili s velkou odvahou a nasazením.  Často překonávali i své osobní rekordy.

 Únava z náročného dne byla nakonec vyvážena nejenom ziskem medailí a dárkových předmětů, ale i pocitem štěstí a obrovské radosti. Pro zajímavost – ceny předávali sportovcům reprezentanti hokejového týmu Komety Brno. Celkově jsme dovezli 7 medailí – 1 zlatou, 1 stříbrnou a 5 medailí bronzových.

     Všem sportovcům děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a těšíme se další sportovní klání, která jsou vždy pro všechny nezapomenutelným zážitkem.

 

Výsledky:

Kdo se o medaile zasloužil?

 

Aneta Krystýnová: 1. místo -  hod kriketovým míčkem

Kryštof Potočný: 2. místo – běh na 50m

                              3. místo – skok z místa

Vanesa Soukupová: 3. Místo -  běh na 50m

Robin Mlčoch: 3. místo – skok z místa

Sára Vodáková: 3. místo -   hod míčkem

Jenda Matulík: 3. místo – hod míčkem

Zapsala: Mgr. Kateřina Kotová