„Krásný, klidný a pohodový den Vám přeji milé děti,  žáci, kolegyně a kolego,“, tak zněly první slova pozvánky do cvičné kuchyně, kde byla pro všechny přichystána ukázka štědrovečerní večeře.

Čekala nás nádherná podívaná. Slavnostně nazdobený stůl, na kterém nechybělo jablíčko k rozkrojení, oříšky k rozlousknutí, svícny, sváteční sklo a základní, v našem případě růžovo – bílá jídelní souprava doplněná naleštěnými příbory. U okna byl umístěn příruční stůl, na kterém bylo připraveno vše, co by mělo být hospodyňce při štědrovečerní hostině k ruce. Vše doplňovala vánoční dekorace. Nechyběl ani nazdobený vánoční stromeček, pod kterým byly přichystány dárečky. U něj ležel kouzelný zvoneček, na který  když děti zazvonily, mohly si něco tajně přát.

S kolegyní a dětmi ze školní družiny jsme upekly vanilkové rohlíčky a perníkový betlém, který jsme s vánoční náladou nazdobily. Vedle na stole byla položená mísa s vodou a oříškové lodičky se svíčkami. Ty si potom mohli děti a žáci pod dozorem pedagogů pouštět. Vánoční atmosféru pomohla navodit i vanička s kaprem Pepou. Při čerpání vánoční atmosféry si všichni mohli zpříjemnit tyto kouzelné chvilky ochutnávkou vánočního cukroví.

Tato akce byla s láskou připravena.  A kouzlo Vánoc – to opravdu funguje 😊

 

Zapsala:  Renata Šifnerová Krňávková

 

Více foto v naší galerii.