1. březen je vyhlášen jako Světový den Downova syndromu. Toto datum bylo záměrně zvoleno proto, že Downův syndrom představuje celoživotní zdravotní postižení způsobené právě ztrojením 21. chromozomu. A protože chromozomy navíc svým tvarem připomínají ponožky, organizace Down Syndrom International si je příhodně zvolila za symbol akcí k tomuto dni!

I naše škola se rozhodla podpořit tento významný den! Uspořádali jsme na facebooku naší školy již tradiční Ponožkovou výzvu. Naším cílem bylo přispět zviditelněním tohoto dne k širšímu povědomí a porozumění veřejnosti lidem, kteří se narodili s jedním chromozomem navíc. Ponožková výzva byla pro nás příležitostí vyjádřit jim všem obrovskou podporu a navíc našim žákům s Downovým syndromem ukázat, že je máme všichni moc rádi. Ponožková výzva zněla jasně: „Na každou nožku si obleč jinou ponožku! Vyfoť se a fotku nám ukaž na FCB školy!“ Máme obrovskou radost, že se Ponožkové výzvy zúčastnilo tolik lidí! Všem moc děkujeme. Vaše fotografie, Váš zájem a hlavně Vaše podpora nám udělali velkou radost!

zapsala: Mgr. Petra Machů