Protože máme moc rádi čtení, a především chvilky strávené jeho poslechem, vždy se velmi těšíme, až opět zavítáme do naší školní knihovničky, která se nachází v relaxačním koutku kousek od naší třídy.

Projekt jsme radostně zahájili četbou z knihy, kterou napsal a nakreslil pan Josef Čapek. Jmenuje se Povídání o pejskovi a kočičce. Protože máme všichni moc rádi sladké (až na Kryštofa, který tvrdí, že je „masovej“), vybrali jsme povídku „Jak pejsek s Kočičkou dělali k svátku dort.“ Pohádka se nám tak moc líbila, že jsme se rozhodli pejskovi s kočičkou pomoci. V rámci pracovních činností jsme jim společně „upekli“ krásný dort z keramické hlíny. Barunka do něj dala rozinky a bonbóny, Anetka mandle, Kryštof anglickou slaninu a Robin pár kostiček z kuřete. Lukáš řekl, že by si dal pizzu, a prý do dortu také patří. Tak ještě nějakou připekl. Ale jen tři kousky, aby pejska s kočičkou nebolela bříška. Myslíme, že se nám docela povedl, co říkáte? Mňamky mňam! To by se pejsek s kočičkou jistě olizovali, kdyby byl dort opravdový.

Zapsala: Jana Válková