V pátek 28.5. čekal na žáky IV. třídy další projektový den, který tentokrát všechny účastníky zavedl do hmyzí říše. Hlavním námětem a cílem této hravé akce bylo poznat nevšední život housenky a přiblížit si její úžasnou proměnu v motýla.

Na začátku zajímavého vyprávění se děti nejprve seznámily s jednou tuze hladovou housenkou, která byla ústřední postavou stejnojmenného leporela (knížka od Erica Carle Tuze hladová housenka). Vizualizovaný příběh naprosto vtáhl děti do děje. Se zaujetím doslova „hltaly“ každé slovo.  V rámci příběhu měly děti možnost zopakovat si nejen dny v týdnu (AAK), ale i jednotlivé pojmy ve znaku do řeči. Pojmenovávaly a počítaly rozmanité ovoce, zeleninu a v podstatě veškeré jídlo, co housenka za celý týden snědla. A že toho nebylo málo!  Vše pak housence naskládaly do jejího velkého zeleného bříška.

To hlavní, co dětem z příběhu v paměti asi nejvíce utkvělo, byl takový malý zázrak, který se neustále dokola v přírodě odehrává – proměna malinkatého vajíčka do nádherného motýla.  Populární povídku jsme nakonec dětem zpestřili a obohatili o různé pohybové aktivity (houpání vajíčka na padáku, pohyb housenky v tunelu, zakuklení housenky, let motýla po tělocvičně), které dětem ještě více objasnily, jak doopravdy přichází motýli na svět.

Opět jsme si projektový den náramně užili a rádi se do hmyzí říše zase někdy vrátíme….

Zapsaly: Mgr. Kateřina Kotová, AP Lucinka a Petruška