Ve středu 8. 9. 2021 proběhl na naší škole pod hlavičkou Českého olympijského výboru T – Mobile Olympijský běh, který je velkou běžeckou událostí v České republice. V jeden den i v jeden čas vybíhá tisíce běžců pro připomenutí mezinárodního Olympijského dne.

Do oslavy Olympijského dne jsme se všichni – děti, žáci i pedagogové, s nadšením zapojili. Akci jsme zahájili společnou rozcvičkou, abychom tělo řádně připravili na výkon. Poté jsme se rozdělili do běžeckých skupin a zahájili běhy. Délka tratí se odvíjela od schopností jednotlivých účastníků. Připraven byl také doprovodný program. Na několika stanovištích děti a žáci plnili různé pohybové aktivity, jedno stanoviště pak bylo zaměřeno na tvořivé činnosti s olympijskou tématikou, kde byl objasněn také význam olympijských kruhů a jejich barev.

Po celou dobu akce panovala příjemná atmosféra, všichni se navzájem povzbuzovali a sdíleli radost z pohybu i z vítězství svých kamarádů. Na závěr všichni zúčastnění získali medaile, diplomy i ceny, které byly poskytnuty partnerem T-Mobile Olympijského běhu firmou KOH-I-NOOR a Českou olympijskou nadací.  

Zapsaly: Mgr. Jiřina Muchová a Lenka Gazdová