V pátek 17.9.2021 se v naší škole, konala připravovaná beseda s paní Bronislavou Helbichovou, která naše žáky velmi zajímavým a poutavým způsobem seznámila s prací Městské policie v Otrokovicích. Paní Helbichová zaujala děti již svým příchodem. Přišla v uniformě policie ČR a přinesla s sebou různé pomůcky a také v uniformě oblečeného plyšového kamaráda, který se zapojoval s dětmi do diskuze.

Tohoto setkání se zúčastnili žáci VII., VIII., IX. a X. třídy. Dozvěděli se mnoho zajímavého o práci policie, o náplni pracovního dne, např. za jakých okolností se můžou setkat s městskou policií, co všechno vlastně obsahuje práce strážníka městské policie, jak se starají o bezpečnost občanů, o prevenci kriminality, o veřejnou dopravu a o soužití občanů. Také si povídali o nebezpečných situacích, které se mohou stát, jak je řešit, jak se zachovat, když nás napadne například pes. K názornému objasnění žákům pomohl další plyšový psí kamarád. Všechny tato beseda velmi zaujala, žáci měli spoustu dotazů, zvláště ty starší, na které paní Helbichová trpělivě odpovídala. Beseda probíhala v příjemném duchu, se spoustou humoru, a navíc se žáci dozvěděli spoustu nových věcí a odnesli si i drobné dárečky, které jim udělaly radost.