Vážení rodiče,  

od ledna pokračuje preventivní antigenní testování ve školách: 

  • od 3. do 16. ledna se žáci testují dvakrát týdně, vždy v pondělí a čtvrtek 
  • od 17. ledna pak probíhá testování jednou týdně, a to v pondělí.  

Nebude-li žák přítomen v den termínu testování ve škole, testování se provede v den jeho příchodu. Testování se týká dětí a žáků, jak neočkovaných, tak očkovaných i těch, kteří prodělali nemoc.  

Pokud vyjde vašemu dítěti antigenní test pozitivní, není třeba kvůli žádance kontaktovat praktického lékaře. Žák dostane od školy písemné potvrzení o pozitivním výsledku antigenního testu. Toto potvrzení donesete na libovolné odběrové místo, které provádí PCR testy na základě žádanky. 

Pokud se stane, že bude žák pozitivně testovaný během pondělního testování, tak se dále nezúčastní výuky. Ostatní žáci ve škole zůstávají. Pokud je některý z žáků pozitivní v rámci čtvrtečního antigenního testování, nastupuje celá třída tzv. režim test-to-stay, což znamená, že každý den podstoupí všichni spolužáci antigenní test, a to až do doby, kdy původně antigenně pozitivní žák obdrží negativní výsledek PCR testu.  

Platí povinnost nahlásit škole pozitivní výsledek PCR testu vašeho dítěte, ať už se jedná o testování ve škole nebo například nákazu v rámci rodiny. 

S případnými dotazy se na nás můžete kdykoliv obrátit. 

 

Děkujeme za spolupráci 

vedení školy