Pokojové rostliny zdobí nejen naše domovy, ale také prostory naší školy. Proto se žáci VII. třídy v rámci svých pracovních činností naučili, jak je správně pěstovat. Dověděli se, že pokojové rostliny jsou nejen krásné, ale mohou mít také své léčivé účinky. A přesně k takovým patří i sukulent Aloe Vera. Je nenahraditelným pomocníkem v lékařství i kosmetice. V dužině svých listů ukrývá zázračnou léčivou šťávu, která obsahuje řadu vitamínů a minerálů. Proto je potřebné rostlinku pravidelně hnojit, aby těchto léčivých látek měla co nejvíce. Pomáhá pak bojovat s řadou nemocí. Aloe k nám přišla z daleké Afriky. Proto tato rostlinka nemá ráda chlad, ale potřebuje hodně světla a slunečních paprsků. Není třeba ji často zalévat. Nejlépe se jí daří v lehké propustné zemině (ideálně kompostované) s příměsí písku. A přesně do takové zeminy si výhonek Aloe Vera zasadily i děti. Našly jí místo plné sluníčka za okny v naší třídě. Přijďte se někdy podívat, jak jejich rostliny správnou péčí prospívají.

Zapsala: Jana Válková