1. II/14 Odborně zaměřená tematická setkání a spolupráce s rodiči žáků ZŠ – 3. setkání na téma „Velikonoční tvoření podle principů vizualizace“.

Lektorka: Bc. Veronika Seitlová

Barevná batikovaná vajíčka, velikonoční věnečky, nádherně malované kraslice, výborné občerstvení a pohodová příjemná atmosféra. To byly symboly velmi příjemného setkání s rodiči našich dětí v rámci velikonočního tvoření. Děti měly svůj program ve školní družině a maminky tak mohly využít tento čas jednak k tvoření, ale i k seznámení s postupy a principy vizualizace, která jsou běžně používanou metodou výuky v naší škole. Svůj čas maminky využily i k neformálnímu společnému povídání.

Součástí setkání byla možnost sledovat a obdivovat malérečku při své práci, která zdobila kraslice voskovou technikou. Účastníci setkání si mohli tuto techniku sami vyzkoušet. A pokud se jim kraslice různých velikostí a barev, od slepičích až po pštrosí zdobené profesionálem líbila, měli možnost si je zakoupit.

Dvě hodiny společně stráveného času utekly jako voda. Vzniklo mnoho, oku lahodících dekorací, které si maminky odnesly domů. V rámci setkání se otevřelo mnoho zajímavých témat, včetně předání si vlastních zkušeností týkajících se přístupu, výchovy a  vzdělávání žáků naší školy.

Všem, kteří přispěli k tomu, aby se toto odpoledne takto vydařilo, děkujeme a těšíme se na další setkání.

 

Za „šablonový“ tým Mgr. Adéla Kohelová