Ani žáci VII. třídy letos neopomněli přípravu na jeden z nejkrásnějších svátků oslavujících mateřství – Den matek.  Aby své maminky v tento velký den potěšili dárečkem, vyrobili pro ně krásná přáníčka s motivem srdíčka. V srdíčku byla ukryta radostná fotografie každého z nich. Po otevření přáníčka si maminky mohly přečíst milý text, který děti vlastnoručně napsaly. V naší školní kuchyňce upekly maminkám také vynikající máslové sušenky ve tvaru srdíčka, jejichž hlavní ingrediencí byla láska. Důkazem toho, že jsme na maminky mysleli už v zimě, byl také krásný keramický svícen ve tvaru platanového listu. Ten děti doplnily čajovou svíčkou a spolu se všemi dárečky pečlivě uschovaly do dárkových tašek. Nakonec děti věnovaly na výstavku u vchodu naší školy koláž „Srdíčkové květinové louky“, kterou společně vytvořily. Každé srdíčko uprostřed květu ukrývalo slovo, které vyjadřovalo zamyšlení dětí nad tím, co by si jejich maminka opravdu nejvíce zasloužila.

Zapsala: Jana Válková