Ve středu 12. května se na půdě sportovního komplexu Hala Zelené Zlín konal 1. ročník Turnaje speciálních škol v boccii. Pozvání na turnaj jsme získali ze ZŠ Zlín, Středová, která v předchozích letech pořádala Turnaj speciálních škol ve florbalu.

Tentokrát se proti sobě postavily 4 týmy, které hrály kombinací „všichni proti všem“. Družstva tvořili sportovci zlínských škol: ZŠ Lazy, ZŠ Středová, ZŠ Mostní  a naše škola. Pro naše mužstvo byl turnaj velkou zkušeností, protože jsme se s hrou boccia teprve seznamovali. Přesto byly k vidění opravdu krásné herní kombinace, radost ze hry, velké nadšení a odhodlání.  Výsledkem zápolení bylo úžasné první místo, které jsme vybojovali v silné konkurenci, a všem nám udělalo obrovskou radost. Žáci obdrželi zlatý pohár, krásný diplom a drobné dárky, které pyšně dovezli do školy.

Jmenovitě školu zastupovali Jan Matulík, Tomáš Bezděk, Kryštof Kotásek, Jonáš Chybík a Liana Bartalosová.

Všem zúčastněným děkuji za reprezentaci školy v duchu fair play a krásné sportovní chování.

 

Zapsala: Mgr. Kateřina Kotová