Ve čtvrtek – dne 14.5.2026 jsme si ve školní družině číslo 3 upekli v kroužku Kuchtíci naprosto úžasnou, nadýchanou, lehounkou a vláčnou třešňovou bublaninu. Jedna nadšená kuchařinka se po cestě do cvičné kuchyňky hlasitě projevila a vykřikla – „PEČU“ a akce bublanina se mohla spustit. Tým pěti natěšených gastronomických expertů se s vervou pustil do příprav těsta. Jak už je u nás tradicí, všichni chtěli se vším hned pomáhat. A jak se říká „S chutí do toho a půl je hotovo“, tak jsme se ani nenadáli a buchta byla v troubě. Nejdelší čas, který se nám vždy hodně táhne, je hlídání trouby. Sladká vůně linoucí se po celé škole přilákala hodně zvídavých kolemjdoucích. Nicméně jsem ani nestihla pořídit fotografie ochutnávajících mistrů kuchyně s nakrájenou dobrůtkou, protože jak rychle se upekla, tak rychle zmizela. A můžu vám říct, byla to opravdová delikatesa!
Zapsala: Renata Šifnerová Krňávková
Nejnovější komentáře