Brno, druhé největší město České republiky, nabízí mnoho zajímavých míst k objevování. Jedním z nich je hrad Špilberk, který se stal cílem našeho výletu. Celou cestu tam i zpět jsme absolvovali pěšky, takže jsme si mohli naplno vychutnat atmosféru města a jeho historické památky.

Cesta na Špilberk začala za mírně deštivého počasí. Občas spadlo několik kapek, ale déšť nebyl natolik silný, aby nám zkazil náladu. Naopak dodal procházce zvláštní kouzlo a město působilo svěže a klidně.

Po příchodu na hrad jsme navštívili muzeum, které se rozkládá ve třech patrech. Každé z nich nabízelo zajímavé expozice zaměřené na historii Brna i samotného hradu. Velký dojem na nás udělala také hradní kaple, která zaujala svou atmosférou a historickou hodnotou.

Součástí prohlídky byla i expozice věnovaná druhé světové válce. Některé části byly zpracovány netradiční formou a obsahovaly prvky parodie, které nám umožňovaly podívat se na historická témata z jiného úhlu pohledu. Expozice byla poučná a zároveň zajímavě zpracovaná.

Po prohlídce jsme se vydali do centra města na Náměstí Svobody, které patří k nejvýznamnějším místům v Brně. Zde jsme si prohlédli okolní historické budovy, nasáli ruch velkoměsta a odpočinuli si po náročnější chůzi.

Výlet na Špilberk byl velmi povedený. Přestože nás cestou tam doprovázel drobný déšť, poznali jsme mnoho zajímavostí, navštívili muzeum s bohatými expozicemi a objevili další krásy Brna. Tento den nám připomněl, proč je Brno považováno za jedno z nejzajímavějších měst České republiky.

Zapsala: Simona Nováková