OVOCE, ZELENINA A MLÉKO DO ŠKOL
 

 Zdraví můžeme definovat jako vyvážený stav tělesné, duševní a psychické pohody. Jedním z Evropských projektů, který podporuje zdravý životní styl je „Ovoce a zelenina do škol.“ Do tohoto projektu je naše škola zapojena od 1. 9. 2009. V praxi to znamená, že děti dostávají 2x měsíčně ovoce a zeleninu zdarma. Doposud dostávali ovoce a zeleninu zdarma pouze žáci 1. stupně. Od školního roku 2017/2018 jsou do projektu zařazeni i žáci 2. stupně.

Od 1. 9. 2013 je naším dodavatelem Ovocentrum V+V z Valašského Meziříčí, které nabízí také pestré doprovodné programy, ochutnávky méně známých druhů ovoce a zeleniny, pracovní listy a také zajímavě zpracované informace o dodávaném ovoci a zelenině.

Od školního roku 2017/2018 nám Ovocentrum dodává v rámci projektu Mléko do škol pro všechny žáky zdarma i neochucené mléko a neochucené mléčné výrobky. 

Cílem projektu je vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a především zvýšení spotřeby mléka, mléčných výrobků, ovoce a zeleniny v přijímané stravě.  Poprvé se tak spojuje v projektu OVOCE a MLÉKO a tedy i možnost dostávat obojí současně.