Vzdělávání pedagogů pro výuku ve vzdělávací oblasti Člověk a svět práce:

 

"Exkurze do vybraných SOU a OU Zlínského kraje"

Den 15. 11. 2010 jsme v rámci projektu Do života bez obav uskutečnili Exkurze do vybraných učilišť SOU a OU Zlínského kraje.

Naše cesta začala v pondělí v 7.00 hod. ve Zlíně a pokračovali jsme cestou přes Otrokovice a Napajedla do Uherského Hradiště, kde jsme jako první navštívili Střední školu Mesit, o.p.s. Na učilišti nás přivítal ředitel školy a postupně jsme navštívili všechny odborné učebny tohoto učiliště. V učebnách jsme viděli žáky přímo při práci a měli možnost probrat s vyučujícími, co nás nejvíc zajímá.

Z Mesitu jsme odjížděli s malým zpožděním a dalším místem naší zastávky byla Vyšší odborná škola, Střední odborná škola  Střední odborné učiliště Bzenec. Také zde nás přivítalo vedení školy a po úvodní prezentaci školy jsme se podívali na internát, jaké zázemí zde mají žáci pro svoji práci. Z Internátu jsme přešli do skleníku, kde jsme viděli žáky oboru zahradník při práci to na výrobě adventních výzdob. Později jsme navštívili odloučené pracoviště, kde se vyučuje další z oborů na této škole a to hotelnictví, cukrář, kuchař, číšník. Zde jsme měli možnost vidět žáky přímo při odborné výuce. Na této škole jsme si měli objednaný oběd, který nám podávali žáci v rámci odborného výcviku.

Po dobrém obědě jsme vyrazili k poslednímu cíli naší cesty  na Střední odborné učiliště Uherský Brod. Do učiliště jsme dorazili se zpožděním, protože i na Bzeneckém učilišti jsme se zdrželi o něco déle, než jsme si naplánovali. Na učilišti již na nás čekal pan ředitel s paní zástupkyní a mistry odborného výcviku a po úvodním slovu jsme se podívali do odborných dílen, kde jsme viděli pěkně vybavené pracoviště pro obor automechanik, zámečník a pekař (již bez žáků kvůli pokročilé době). Po občerstvení, které pro nás přichystali, jsme se přesunuli do dalšího objektu školy, který je vzdálen od hlavní budovy, kde jem měli možnost vidět dílny pro malíře a natěrače. 

Exkurzi jsme zakončili ve Zlíně v 17.30. hod. Této exkurze se zúčastnilo 38 pracovníků a dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací u učebních oborech vhodných pro naše žáky. 

Cílem bylo získat podněty k naší práci na úseku předprofesní přípravy.

 

zpráva o exkurzi do SOU a OU 15.11.2010.doc