Poslední dny bylo venku všelijak. Chvilku bylo krásné a slunečné počasí. Pak se znovu rozpršelo a byla zima. Naše třída si přála, aby konečně bylo jen teplo a hezké počasí. Ale jak to počasí přivolat? Něčím letním – KOKTEJLY! Zjistili jsme, že 13.5. 2023 se slaví Světový den koktejlů a tak v pondělí se naše třída pustila do projektové dne. Společně jsme nejdřív přečetli recepty, ze kterých se dají připravit koktejly. Připravili jsme si potřebné potraviny a náčiní. No pak jsme se dali do práce barmana. Podle postupů v receptech se nám povedlo vyrobit 2 koktejly. První koktejl byl pro naše chlapce – Minecraft koktejl. Druhý byl pro dámy – Jahodové Mojito. Ale každý ochutnal oba a chuť byla vynikající!

V matematice jsme počítali slovní úlohy s koktejly. Na pracovních listech jsme takto zapisovali příklady a vyznačili výsledky. Také jsme porovnávali v jaké skleničce je nejvíce tekutiny. V českém jazyce jsme četli slova, která byla v receptu jako potřebná surovina pro výrobu koktejlu. Tato slova jsme spojovali s obrázkem, doplňovali začáteční písmeno k obrázku a vyznačovali jsme kolik má dané slovo slabik. Nakonec jsme si ve výtvarné výchově vyrobili každý svůj originální 3D koktejl. Tímto máme oficiálně krásné počasí pozvané!

Za projektový den: Verča Z., Lucka H., Verča P.