HALLOWEENSKÁ PARTY

V pátek 1. 11. se naše škola proměnila v kouzelné místo plné pohádkových a tajemných bytostí, dýní, čarování, soutěžení, smíchu a hudby. Konala se zde totiž již tradiční halloweenská párty, na které si například naši žáci mohli vyzkoušet vaření čarodějného lektvaru, házení pavouků do misek z pavučin, projít si slalomovou dráhu s krvavým okem na lžičce či si zahrát napínavé halloweenské bingo. Nechybělo ani zábavné tvoření papírových čarodějnic a samozřejmě i oblíbená soutěž o nejoriginálnější kostým! Pro čarodějnou porotu to byl vskutku nelehký úkol, protože letošní kostýmy byly opravdu extra vydařené! Vrcholem letošní párty však byla i výstava halloweenských dýní, které dlabaly a zdobily děti z jednotlivých tříd a jednotlivých oddělení družin! Po slavnostním předání všech diplomů a cen, byla celá párty ukončena bláznivým tancem na halloweenské diskotéce.

Naším cílem bylo BAVIT SE! :) A jak můžete vidět na fotografiích, rozhodně se tak stalo!

Zapsala: Mgr. Petra Machů

 

 

 

DRAKIÁDA

Týden od 21.10. do 25.10. se nesl ve znamení draků. V hodinách VV a PČ a v rámci zájmové činnosti vznikaly originální výtvory za použití nejrůznějších technik i materiálů. Hotovými výrobky si žáci vyzdobili třídy i chodby školy. Někteří si přinesli i draky z domu. Velkým problémem ovšem bylo počasí. Během bezvětrných slunečných dnů nebylo možné vyzkoušet létací schopnosti. Ve čtvrtek však přišel příjemný teplý vítr, ve kterém se draci krásně vznášeli nad hřištěm. A to byla ta největší odměna za celotýdenní snažení.

Zapsala: Gazdová Lenka

 

 

WORKSHOP PRO ČLENY PEDAGOGICKÉHO TEAMU

V pondělí 14. října se na naší škole konal workshop pro pedagogické pracovníky pod vedením Ing. Renaty Skýpalové, Ph.D. z Brna. Zatímco naši žáci měli díky ředitelskému volnu o jeden den delší víkend, my jsme se aktivně věnovali tématům, jejichž společným jmenovatelem byla naše škola a náš pedagogický team. Nejprve jsme zážitkovou formou zpracovávali téma Image školy, tedy jak v současné době pedagogové vnímají školu, ve které pracují. Dále jsme společně tvořili SWOT analýzu školy, konkrétně jak pedagogický team hodnotí vnitřní a vnější prostředí školy, případně kde vidí silná a slabá místa naší školy. A na závěr workshopu jsme pracovali s Vizemi zaměstnanců s cílem zamyslet se nad tím, jakou školu bychom chtěli mít do budoucna. Celý workshop byl plný netradičních, zážitkových metod, které efektivně směřovaly k tomu, abychom jako jeden pedagogický team společně přemýšleli nad naší školou nově a neotřele. Jedním slovem, workshop byl inspirativní.

Zapsala: Mgr. Petra Machů

 

 

EXPERIMENTÁRIUM

Ve středu 23. 10. 2019 jsme navštívili se žáky 6.-9. ročníku Experimentárium na SPŠ v Otrokovicích. V prostorách třípatrové budovy jsme zhlédli celou řadu exponátů a měli možnost si vyzkoušet i některá z technických a elektronických zařízení. Jednotlivými patry budovy nás po celou dobu provázel správce Experimentária pan Broža, který žákům i pedagogům odpovídal na všechny zvídavé dotazy. Zajímavá a naučná exkurze měla u děvčat i chlapců velký úspěch a doufáme, že se nám ji i v příštím školním roce podaří opět zopakovat.

  Zapsal: Mgr. L. Žižlavský

 

 

 

 EXKURZE DO TS OTROKOVICE

V pátek 27.9.2019 proběhl na naší škole cvičný požární poplach, při kterém bylo úkolem žáků i pedagogů opustit co nejrychleji budovu a shromáždit se na určeném místě před školou. Po zdárném ukončení celé akce se některé ze tříd odebraly se svými vyučujícími do areálu Technických služeb v Otrokovicích, kde měli žáci pod vedením pověřeného pracovníka možnost navštívit provoz třídírny odpadu a byli seznámeni s recyklací a dalším využitím přírodních i průmyslových surovin.  

 Zapsal: Mgr. Žižlavský L.

 

 

ZOO LEŠNÁ

V pátek 18. října byla IV. a VI. třída na návštěvě v ZOO Lešná. Někteří tu byli úplně poprvé!  Vy jste neslyšeli tu radost ze zvířátek! Papoušci, sloni, žirafy, rejnoci…ta zvířátka, která jsme znali jen z obrázků, najednou před námi stála živá. Posvačili jsme u surikat. Bylo jich podobně jako nás s tím rozdílem, že všechny byly namačkané na sebe, aby se zahřály pod teplým světlem. Pak chvilku panáčkovaly, zamávali jsme jim a šli dál napříč Afrikou. Došli jsme až do Austrálie, k nástupišti vláčku. Ten ušetřil naše nožky, ukázal nám spoustu dalších zvířat a dovezl až k východu. Zrovna nám přálo počasí a my se mohli procházet zahradou, zahalenou do kouzelně teplých podzimních barev.

 

 

 

HUDEBNÍ KONCERT - NAPAJEDLA

     Hudba byla a stále je v současné době pro mladé, ale i starší lidi velice důležitá. Setkáváme se s ní denně, provází nás skoro na každém kroku. Díky moderní technice si můžeme sami zvolit, co a kdy chceme poslouchat. Dnes existuje spousta hudebních žánrů a stylů a každý si z nich může vybrat ten, který je mu nejmilejší.

     Našim žákům je blízká hudba, kterou mohou díky pedagogům a jejich  žákům  každoročně  poslouchat na koncertu táborového orchestru ZUŠ R. Firkušného Napajedla. Ve čtvrtek 26. září ve sportovní hale v Napajedlích  jsme si  tentokrát vyslechli skladby a filmové melodie s válečnou, vojenskou nebo naopak mírovou tématikou.

Zazněly např. tyto skladby:

M. Jackson: Heal The World

M. Miller: The River Kwai March

P. Bende: Nad horů svítá

Starofrancouzská: Batalion

Status Quo: In The Army Now

H. Zimmer: Pearl Harbor

Soundtrack: Mash

R.Djawadi: Hra o trůny

S.McKenzie: San Francisco

 

Pro posluchače byla návštěva hudební akce pohlazením po duši. Velmi děkujeme ZUŠ R. Firkušného za pozvání a přejeme pedagogům a žákům spoustu elánu a nadšení při realizaci dalších krásných akcích.

Zapsala: Mgr. Kateřina Kotová

 

 

OLYMPIÁDA SPECIÁLNÍCH ŠKOL V UHERSKÉM HRADIŠTI

V pátek 20.9. se naši žáci ze speciálních tříd zúčastnili oblíbené sportovní akce. Tradiční - již XI. ročník Krajské speciální olympiády v Uherském Hradišti. Počasí nám přálo a nálada byla pozitivní. Z celé školy soutěžilo 14 žáků. Všichni se snažili ze všech sil a my je moc chválíme. Domů jsme přivezli celkem 6 medailí! Zasloužili se o ně: Dominik, Derek, Jůlinka, Sárinka a Romča. Vítězům moc gratulujeme a všechny chválíme za vzornou reprezentaci a pěkné chování.

Zapsala: Gabriela Ondrejčíková

 

 

NÁVŠTĚVA SOLNÉ JESKYNĚ

Ve školním roce 2019/2020 se v naší družině rozběhl projekt na podporu posilování zdraví originální, účinnou a čistě přírodní metodou zvanou haloterapie (od řeckého„halos"= sůl).

Jedná se o návštěvu Solné jeskyně, kdy pobyt v ní má výborné účinky pro astmatiky, alergiky a děti s respiračními chorobami. Je to výborná forma relaxace a vynikající prevence, zvláště před obdobím chřipek.

Solná jeskyně se nachází v Otrokovicích. Pro výstavbu této jeskyně byla použita sůl z pohoří Kašmíru na hranicích Indie a Pakistánu. Na podlaze je vysypáno několik tun soli.
Mikroklima v jeskyni je srovnatelné s klimatem na volném moři za silné bouře, kdy je vzduch stejně nasycen zápornými ionty a sloučeninami jódu, vápníku, hořčíku, sodíku brómu, selenu a dalšími stopovými prvky, které jsou mimořádně důležité pro správnou činnost lidského organismu. Tyto vlastnosti jeskyně příznivě ovlivňují náladu, energii, obranyschopnost a zdraví člověka, a to již po jedné návštěvě, jejíž účinky lze přirovnat až ke třídennímu pobytu u moře. Součástí jeskyně je i dětský koutek, kde si děti hrají se solí, jako kdyby byly na pískovišti. Ve zklidňující části leží děti na lehátkách a zaměřují se na správné dýchání.

Solnou jeskyni budeme navštěvovat v rámci družiny vždy 1x měsíčně každé oddělení. Samotná procedura trvá 45 minut.  Po první návštěvě byly naše děti touto jeskyní nadšené a už dnes se těší na další pobyt.

Zapsala: Bc. Lucie Orsavová

 

 

 

FESTIVAL IQ PLAY

Festival IQ Play je putovní hravá výstava, na které si děti mohou vyzkoušet hry a hračky edukativního charakteru, smyslové hračky, Montessori pomůcky, dřevěné hračky, logické hry, stavebnice a zvětšeniny her. Všechny tyto hry rozvíjejí u dětí kreativitu, představivost, logické myšlení a jemnou motoriku. Výstavu jsme navštívili ve středu 18. 9.. Všechny děti si se zaujetím hry vyzkoušely a pokusily se vyřešit logické hry.

Zapsala: Mgr. Jana Macháňová

 

 

DEN S POLICIÍ ČR

V pátek 6. 9. 2019 se starší žáci naší školy zúčastnili akce „Den s Policií České republiky a vrtulníkem“ na Štěrkovišti v Otrokovicích. Vrtulník sice z důvodu neodkladného plnění služebních povinností nakonec nepřistál, ale i přesto se mohli žáci seznámit s náročnou prací příslušníků policejního sboru. Zhlédnout mohli např. simulované zadržení pachatele policejním psem a přehlídku jízdní policie, mohli si rovněž prohlédnout i vyzkoušet policejní výzbroj a výstroj nebo se po hladině jezera projet v motorovém záchranném člunu. Za své znalosti z oblasti zdravovědy a bezpečnosti silničního provozu byli na připravených stanovištích odměňováni drobnými suvenýry a u stánku s občerstvením si mohli v průběhu dopoledne dát něco na zub nebo uhasit žízeň. Díky zajímavému programu i příjemnému počasí se akce všem žákům i pedagogům líbila a rádi se jí v budoucnu opět zúčastníme.

 Zapsal: Mgr. Žižlavský L.