V pátek 22. září se někteří z našich žáků zúčastnili 14. ročníku Krajské olympiády speciálních škol v lehké atletice, která se konala na sportovním stadionu v Uherském Hradišti. Po slavnostním zahájení byli všichni závodníci rozděleni do několika věkových kategorií a na jednotlivých stanovištích měřili své síly v běhu na 60 metrů, skoku dalekém a hodu kriketovým míčkem. Naši sportovci si i tentokrát vedli velmi dobře a z olympiády si kromě spousty hezkých zážitků dovezli také několik medailí. Michal Valčík získal zlatou medailI za 1. místo v hodu kriket. míčkem, Tomáš Bezděk zlatou medaili za 1. místo taktéž v hodu kriket. míčkem, Gabriel Rafaj zlatou medaili za 1. místo v běhu na 60 m a nejúspěšnější z naší výpravy byla Markétka Sabáková, která získala dvě zlaté medaile za 1. místo v běhu na 60m a hodu kriket. míčkem a také stříbrnou medaili za 2. místo ve skoku dalekém. Všem oceněným žákům k jejich umístění ze srdce blahopřejeme, ostatním bychom rádi poděkovali nejen za bojovnost, ale také za příkladné chování během celé akce a tím i za vzornou reprezentaci naší školy.

Zapsal: Mgr. L. Žižlavský