Naše škola se již tradičně rozhodla aktivně podpořit Světový den Downova syndromu, který připadá na 21. březen. Toto datum má svou symboliku! Downův syndrom představuje celoživotní zdravotní postižení způsobené právě ztrojením 21. chromozomu. A protože chromozomy navíc svým tvarem připomínají ponožky, organizace Down Syndrom International si je příhodně zvolila za symbol akcí k tomuto dni!

A jak jsme si ve škole tento významný den připomněli? Nejdůležitější bylo přijít ráno do školy s každou ponožkou jinou! Což splnili skoro všichni žáci a také zaměstnanci školy. Toto gesto se tak stalo krásným projevem solidarity! Navíc i školní facebook se začal postupně plnit úžasnými ponožkovými fotografiemi v komentářích k této akci! A proto ještě jednou děkujeme všem rodinám našich žáků či pedagogů, ale i přátelům a podporovatelům naší školy. No, a nakonec se všechny třídy postupně sešly v naší tělocvičně a zúčastnily se Ponožkové štafety! Každá třída se snažila s co nejmenší pomocí pedagogů pověsit ponožky s kolíčky na sušák prádla, poté ponožky posbírat a roztřídit na páry a na závěr opět ponožky úhledně poskládat! Hravou formou jsme si tak intenzivně připomněli hlavní symbol Světového dne Downova syndromu a také jeho hlavní smysl a účel, což je podpora a porozumění lidem, kteří se narodili s jedním chromozomem navíc.

Zapsala: Mgr. Petra Machů