Ve středu 21. června 2023 se naše škola připojila k oslavě Mezinárodního dne jógy. Vedle pohybových činností probíhala také doprovodná akce – ochutnávka bylinkových čajů. Aby si všichni zúčastnění užili obě aktivity, byli rozděleni do dvou skupin.

Na hřišti ZŠ TGM Otrokovice si děti a žáci osvojovali jednotlivé prvky pozdravu slunce. Hravou formou postupně přecházeli z jedné jógové pozice do druhé a ke konci cvičební lekce dokázali téměř všichni provést jógovou sestavu.  

V jídelně naší školy probíhala degustace některých bylinkových čajů (máta, meduňka, mateřídouška, marulka, citrónová tráva), hovořilo se o jejich účincích na tělo. Každý účastník měl možnost také označit nápoj, který mu nejvíce chutnal. A jaký čaj zaznamenal největší úspěch? Meduňkový.

Oslava Dne jógy v naší škole byla úspěšná a přinesla dětem, žákům i pedagogům nové zkušenosti i radost z pohybu.

Zapsala: Mgr. Jiřina Muchová